Oxford Drama i Atlas Like w pubie Włodkowica 21 [RELACJA]

Oxford Drama / Atlas Like / Wrocław 2014
fot. KJ/TDGM

W miniony czwartek, 22 maja, we wrocławskim pubie Włodkowica 21 wystąpiły dwa zespoły reprezentujące stolicę Dolnego Śląska. Zarówno duet Oxford Drama, jak i grupa Atlas Like to zdolni i ciekawie zapowiadający się przedstawiciele polskiej sceny alternatywnej.

Obie formacje tworzą muzykę, którą najłatwiej jest określić jako indie-pop. U jednych i u drugich słychać także niemało eksperymentów z elektroniką. Małgorzata Dryjańska i Marcin Mrówka, czyli Oxford Drama, grają jednak znacznie spokojniej niż Jakub Saniewski, Jarek Zagrodny, Grzegorz Kosior i Roman Zagrodny z Atlas Like. W efekcie – czwartkowe występy obfitowały w szeroką gamę dźwięków, a to z kolei nie tyle nie pozwoliło na nudę, co wręcz uczyniło czwartkowy wieczór bardzo interesującym.

Jako pierwsi wystąpili Oxford Drama, prezentując melodyjne utwory, którym subtelności nadawał wokal Małgosi. Ich najbardziej nawet energicznym kawałkom towarzyszyła łagodna, a momentami wręcz marzycielska aura. Znacznie bardziej żywiołowo i tanecznie wypadli natomiast Atlas Like, których koncert miał nieco rockowe zabarwienie. Obydwa występy łączyła jednak wyraźnie widoczna radość z grania, świetne wokale, a także głośne brawa po niemalże każdym z wykonanych utworów.

[KJ/TDGM]