Hip Hop Kemp 2014: CunninLynguists kolejną gwiazdą festiwalu [FESTIWAL]

CunninLynguists

CunninLynguists

Szeregi line-upu Hip Hop Kemp 2014 zasilili tym razem sami kempowi weterani. Tym samym w dniach od 21 do 23 sierpnia w czeskim Hradec Králové wystąpi skład CunninLynguists, duet O.S.T.R. & Marco Polo, Buka, który będzie wspierał na scenie Pokahontaz, a także reprezentanci sceny niemieckiej i słowackiej – ekipa Witten Untouchable i raper Vec.

Jedna z najlepszych i najpopularniejszych alternatywnych grup w światowym hip-hopie powraca do Festivalparku po siedmiu latach nieobecności. Motorem napędowym CunninLynguists są produkcje KNO, daleko odbiegające od typowych podkładów rapowych. Nie tylko dobrym flow, ale także genialnymi produkcjami pochwalić się może również Deacon the Villain (z jego twórczości korzystał m.in. KRS-One). Skład zasilany także przez rapera Natti to kolejny po CeeLo Greenie reprezentant południowych rejonów Stanów Zjednoczonych, który w sierpniu zamelduje się na czeskiej ziemi.

O.S.T.R. to bezdyskusyjnie absolutna legenda polskiej muzyki, znakomity raper i jeszcze lepszy producent, łodzianin z krwi i kości. Marco Polo z kolei to postać znana i szanowana w całym świecie hip-hopowym, genialny beatmaker współpracujący ze ścisłą czołówką raperów. Połączenie scenicznej charyzmy i wieloletniego doświadczenia O.S.T.R.-ego z wysoką jakością muzyczną i niesamowitymi produkcjami, którymi cechuje się Marco Polo, gwarantuje niepowtarzalne koncertowe doznania.

Buka wystąpi razem z zespołem Pokahontaz. To nie przypadek, że raper zagra razem z Fokusem, Rahimem, DJ-em Bambusem i Minixem – jest on pierwszym ujawnionym gościem na najnowszej płycie „Reversal”.

Vec to słowacki raper, DJ i producent, weteran hip-hopowej sceny związany z nią od roku 1992, kiedy to zaczął współtworzyć ekipę Trosky. Autor genialnych albumów pt. „Trosky” oraz „Dobré Ráno”, które zostały nominowane do wielu prestiżowych nagród w kategoriach album roku, najlepszy występ oraz singiel roku. Witten Untouchable natomiast to czwórka artystów z Niemiec, którzy z powodzeniem rozkręcają wiele pobocznych projektów czy solowe kariery. W sierpniu raperzy i producent połączą siły na kempowej scenie.

Wydarzenie na Facebooku:
Hip Hop Kemp 2014 / Czechy / Hradec Králové / 21-23 sierpnia 2014