zimowa [MUSIC]

zimowa

zimowa

W polskiej muzyce dzieje się coraz więcej, co bardzo cieszy. Artyści nabierają tempa w tworzeniu coraz ciekawszych utworów czy płyt. I dobrze, bo skoro wiadomo już, że polska scena pełna jest talentów, dobrze byłoby zamienić pierwsze reakcje w stylu „wow, oni są z Polski!” na bardziej zwyczajne, np. „wow, rewelacyjny kawałek!”.

Uwagę bez wątpienia warto skupić na projekcie zimowa, który tworzą Aneta Maciaszczyk (wokalistka) i Michał Mentel (instrumentalista), a którzy są świetnym dowodem na to, że Polacy również znają się na muzyce, a kawał dobrego brzmienia można stworzyć nawet w tak małym mieście jak Wodzisław Śląski.

Duet ten łączy w swojej muzyce sporo elektroniki z gitarami, całość jakby nieśmiało okraszając wokalem. Artyści udostępnili właśnie demo, na które składają się cztery świetne utwory, a nastrój tych kompozycji jest bardzo adekwatny do nazwy, jaką dla siebie wybrali. Brzmienie zimowej to bowiem chłodne, momentami ponure wręcz dźwięki, które automatycznie opanowują tak, że trudno jest skupić się na czymkolwiek innym, a genialny utwór pt. „You Came Here” jest najlepszym tego przykładem.

W kawałkach zimowej wszystko wydaje się być przemyślane i starannie dopracowane. Klimatyczna elektronika, nadające tajemniczego charakteru gitary i nieco oniryczny wokal współgrają ze sobą idealnie, intrygując czy wręcz hipnotyzując – rewelacja, od której niełatwo się oderwać.

Aneta i Michał kończą prace nad debiutanckim albumem, który zapowiadany jest jako krążek mający pokazać niszowe brzmienia oraz pasję do dźwięków, tworzenia i dzielenia się tym, co w muzyce najlepsze. I sądząc po dotychczas zaprezentowanym materiale – zdecydowanie warto czekać na pierwszą płytę zimowej.

[KJ/TDGM]