José González i The Cinematic Orchestra wystąpią podczas Colours of Ostrava 2015 [FESTIWAL]

José González

José González

Nowy rok to nie tylko czas wyznaczania sobie nowych celów. To także zapowiedź kilku miesięcy niecierpliwego oczekiwania na składy tegorocznych edycji ulubionych festiwali.

Właśnie poznaliśmy kolejnych artystów, którzy zasilą line-up czeskiego Colours of Ostrava. Obok ogłoszonych już muzyków, takich jak Mika, Caribou czy Swans, pojawili się także José González i The Cinematic Orchestra.

José González tworzy muzykę na pograniczu delikatnego folku oraz indie-rocka. Piękne i proste brzmienie jego twórczości składa się z ciepłego wokalu i akompaniamentu gitary akustycznej. 17 lutego ukaże się najnowszy krążek muzyka (album będzie nosił tytuł „Vestiges & Claws”), zatem w lipcu będzie można posłuchać tego materiału na żywo.

The Cinematic Orchestra to brytyjska grupa, na czele której stoi utalentowany Jason Swinscoe. Zespół umiejętnie łączy klasyczne instrumenty z elektronicznymi samplami, tworząc w ten sposób kombinację oscylującą wokół nu jazzu i downtempo.

Podczas czternastej edycji Colours of Ostrava nie zabraknie polskiego akcentu. Na jednej z festiwalowych scen usłyszymy duet The Dumplings, który szturmem zdobył polską scenę muzyki alternatywnej.

Wydarzenia na Facebooku:
Colours of Ostrava 2015 / Czechy / Ostrava / 16-19 lipca 2015
Colours of Ostrava 2015 / Czechy / Ostrava / 16-19 lipca 2015