St. Vincent zasiliła line-up Colours of Ostrava 2015 [FESTIWAL]

St. Vincent

St. Vincent

St. Vincent to kolejna artystka, która zasiliła skład tegorocznej edycji Colours of Ostrava. Do tego – zacnego już – grona dołączyli również Dillon, Owen Pallett oraz Klangkarussell.

St. Vincent została uznana ze jedną z największych światowych gwiazd współczesnej muzyki alternatywnej. Na jej sukces składają się innowacyjność i oryginalność. Jej twórczość nie podlega żadnym muzycznym wzorcom, dzięki czemu mogła zastrzec sobie prawo do miana współczesnej wizjonerki muzyki rockowo-popowej, w brzmieniu której nie brakuje również elementów nowatorskiego electro, jazzu i funku.

Dillon słynie z emocjonalnych kompozycji, które w połączeniu z delikatnym wokalem tworzą magiczne, nieco melancholijne brzmienie. Do tej pory wydała dwa albumy utrzymane w spokojnym i poruszającym klimacie.

Owen Pallett dał się poznać szerszej publiczności jako twórca muzyki filmowej oraz skrzypek współpracujący m.in. z Arcade Fire, The National czy REM. Łączy klasyczne skrzypce z elektroniką, eksperymentuje z syntezatorami, a całość spaja refleksyjnymi tekstami.

Klangkarussell to austriacki duet, który zasłynął kawałkiem pt. „Sonnentanz”. Singiel zdominował większość europejskich list przebojów, a muzykom umożliwił pracę nad debiutanckim albumem.

Wydarzenia na Facebooku:
Colours of Ostrava 2015 / Czechy / Ostrava / 16-19 lipca 2015
Colours of Ostrava 2015 / Czechy / Ostrava / 16-19 lipca 2015