Oxford Drama wystąpią we Wrocławiu [KONCERT]

Oxford Drama  fot. KJ/TDGM

Oxford Drama
fot. KJ/TDGM

Oxford Drama nie są niczyimi następcami, nie powstali na fali popularności, ani do nikogo nie nawiązują. Nie szukajcie dla nich wypełnionej już szufladki. Jeśli musicie – otwórzcie nową. Oxford Drama to duet, który powstał na początku 2014 roku z inicjatywy Gosi Dryjańskiej i Marcina Mrówki. Swoje dokonania sami określają mianem eksperymentalnego popu, inni widzą w ich muzyce elementy trip-hopu.

Wiosną 2014 roku ukazała się pierwsza EP-ka duetu, zatytułowana po prostu „Oxford Drama”. Od tego czasu zespół zagrał kilkanaście koncertów, występując chociażby na festiwalu Open’er. W listopadzie duet dołączył do wytwórni Brennnessel, założonej przez członków grupy Kamp!, a 20 stycznia odbyła się premiera EP-ki pt. „Fluctuations”.

Choć komputer jest ważną częścią procesu powstawania ich muzyki, podczas występów na żywo świadomie odrzucili jego wsparcie i całość materiału wykonują bez laptopów, co czyni ich koncerty wyjątkowymi na tle innych wykonawców tego nurtu. Będzie się można o tym przekonać 12 marca podczas występu (drugiego z serii Koncertów Limitowanych) organizowanego przez wrocławską Szklarnię.

Wydarzenie na Facebooku:
Oxford Drama / Wrocław / Szklarnia / 12 marca 2015