Rudimental zasilili line-up Colours of Ostrava 2015 [FESTIWAL]

Rudimental

Rudimental

Kolejne ogłoszenia organizatorów czeskiego festiwalu Colours of Ostrava ucieszą fanów Rudimental, Other Lives i Willliam Fitzsimmons, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji imprezy.

Rudimental zostali okrzyknięci królami brytyjskiej elektroniki. Ich single pt. „Feel the Love”, „Waiting All Night” czy „Not Giving” podbiły wszystkie europejskie listy przebojów, a ich debiutancki album szybko pokrył się platyną. Muzyka, którą tworzą, to energiczna mieszanka drum’n’bassu, muzyki tanecznej, soulu, funku, popu i R&B, a tym, czym przyciąga uwagę, jest z pewnością współpraca z wieloma znanymi na świecie gwiazdami, takimi jak np. John Newman, Ella Eyre czy Emeli Sandé. Podczas Colours of Ostrava 2015 zespół wystąpi z trębaczem Markiem Crownem, a także z piosenkarkami Bridgette Amofah i Anne-Marie oraz z wokalistą Thomasem Julesem.

Other Lives to z kolei grupa specjalizująca się w leniwych, a zarazem majestatycznych dźwiękach. Z początkiem lutego grupa zaprezentowała singiel pt. „Reconfiguration”, który zapowiada ich nowy album. Jest szansa, że w lipcu w Ostravie posłuchamy nowego materiału zespołu.

Willliam Fitzsimmons zyskał sławę dzięki melancholijnym melodiom i osobistym tekstom. Tworzenie muzyki traktuje jako katharsis. Zachwyca miękkim, aksamitnym głosem, a na scenie najczęściej towarzyszy mu gitara akustyczna. Inspiruje się intymnymi przeżyciami, a w swojej twórczości jest szczery, dzięki czemu dociera do szerokiej publiczności. Podczas koncertu, który odbędzie się w Auli Gong, usłyszymy materiał z wydanej w 2014 roku płyty pt. „Lions”.

Wydarzenia na Facebooku:
Colours of Ostrava 2015 / Czechy / Ostrava / 16-19 lipca 2015
Colours of Ostrava 2015 / Czechy / Ostrava / 16-19 lipca 2015