Jesienne koncerty we wrocławskim Firleju [KONCERT]

Firlej

Wrzesień zapowiada się jeszcze dość słonecznie, jeśli wierzyć prognozom pogody, ale wieczory są już coraz chłodniejsze, dlatego z plenerowych imprez przenosimy się z powrotem do klubów. Te w większości mają już przygotowany kalendarz koncertowy, dzięki któremu nasze wieczory nie będą tak ponure, jak sugeruje to jesienna aura.

Bardzo różnorodny program przygotował wrocławski klub Firlej, w którym będzie można posłuchać zarówno ciężkiego grania, jak również folkowych ballad. Związane jest to z kilkoma realizowanymi cyklami. Pierwszym z nich jest seria Before Asymmetry, która ma na celu przygotowanie publiczności do organizowanego przez klub festiwalu Asymmetry, który odbędzie się w przyszłym roku.

Jesienią będzie to występ popularnej włoskiej formacji doom metalowej Ufomammut. Nowością będą koncerty polskich songwriterów i zespołów związanych z Berlinem. W każdy pierwszy czwartek miesiąca w Firleju wystąpią młodzi polscy muzycy z pogranicza brzmień indie i akustycznego grania.

Jako pierwsi zagrają Lord & The Liar oraz Maja Koman (10 września), w październiku wystąpią Monika Adamska i Daniel Spaleniak (8 października), a tę serię imprez zakończą koncerty Karla Culley’a i Further Away (5 listopada).

Druga nowość, czyli występy berlińskich projektów, będą odznaczać się wspomnianą już różnorodnością gatunkową. Wśród zaproszonych artystów znajduje się zarówno Juggernaut, Suns of Thyme i Odd Couple (którzy wystąpią 25 września), Camera, Snøffeltøffs i Federico Albanese (którzy pojawią się na scenie 23 października), a także australijski blues-rockowy gitarzysta Hugo Race oraz grupy Astral Tide i Lambert (zagrają 20 listopada).

Oprócz wymienionych wykonawców, we wrześniowym repertuarze Firleja znaleźli się również: Leszek Cichoński, który zagra razem z Timem Mitchellem oraz grupą Guitar Workshop (17 września), duet Sea + Air, a także Blanket of Rock (22 września).

Wydarzenia na Facebooku:
Maja Koman / Lord & The Liar / Wrocław / Firlej / 10 września 2015
Tim Mitchell & Leszek Cichoński Guitar Workshop / Wrocław / Firlej / 17 września 2015
Sea + Air / Blanket of Rock / Wrocław / Firlej / 22 września 2015
Juggernaut / Suns of Thyme / Odd Couple / Wrocław / Firlej / 25 września 2015
Daniel Spaleniak / Monika Adamska / Wrocław / Firlej / 8 października 2015
Snøffeltøffs / Camera / Federico Albanese / Wrocław / Firlej / 23 października 2015
Ufomammut / Wrocław / Firlej / 28 października 2015
Further Away / Karl Culley / Wrocław / Firlej / 5 listopada 2015
Hugo Race & The True Spirit / Lambert / Astral Tide / Wrocław / Firlej / 20 listopada 2015