Album JAAA! już w sprzedaży [MUSIC]

JAAA!

JAAA!

Początek jesieni obfituje w polskie premiery płytowe. Po ukazaniu się „Prawie science-fiction” Łagodnej Pianki, a także debiutanckiego krążka Spoken Love przyszła pora na wyczekiwany przez nas album bardzo interesującego zespołu, jakim jest JAAA!. Dziś do sprzedaży trafia ich debiutancka płyta zatytułowana „Remik”.

„Remik” jest efektem trzyletniej pracy grupy, która w tajemnicy szlifowała swój zamysł, nadając mu pożądany kształt i wymiar, co jakiś czas tylko zdradzając pewne informacje. Jak to zwykle bywa – aura tajemniczości tylko podsyciła zainteresowanie, ale również ekscytację wśród słuchaczy. I oto otrzymujemy prawie sześćdziesięciominutową opowieść o chłopcu, który, uciekając od realnego, ciemnego świata, buduje własną, bardziej bezpieczną rzeczywistość. W tym wyimaginowanym świecie Remik nie jest jednak osamotniony. Ma przyjaciela i obrońcę o imieniu Bujillo. Razem są nietykalni, razem przemierzają kolejne wymiary. Brzmi jak science-fiction? Możliwe. Z pewnością jest to odlot w krainę wyobraźni, a tej, jak mniemam, członkom JAAA! nie brakuje.

Co z muzyką? To współczesna, przesiąknięta emocjami elektronika, w której nie brakuje elementów etnicznych, wręcz plemiennych. Zgodnie z założeniami zespołu – ta muzyka ma być autentyczna i rozniecać ogień. Jest narzędziem do budowania opowieści, które przepełnione są emocjami. I na to szczerze liczę.

Premiera albumu pt. „Remik” to również start nowego niezależnego wydawnictwa – Sadki Rec – założonego przez JAAA!. Celem wytwórni jest wspieranie i wydawanie wyjątkowej muzyki artystycznej, tej poza głównym nurtem, ciekawej, innej i osobnej, niekoniecznie jednak hermetycznej i trudnej w odbiorze. Jeśli w tym labelu będą wydawani tacy artyści jak JAAA!, to możemy być pewni, że na polskiej scenie będzie się dobrze działo.

[MR/TDGM]