Lutowe koncerty CoSovel [KONCERT]

CoSovel

CoSovel

Izolda Sorenson, artystka stojąca za CoSovel i mająca na swoim koncie jeden z najciekawszych debiutów w 2015 roku, udowadnia, że polska alternatywa cieszy się dużym zainteresowaniem w Europie. Po serii zeszłorocznych, świetnie przyjętych koncertów na największych europejskich festiwalach i showcase’ach, CoSovel wyrusza w drugą trasę po krajach Europy.

Już w lutym artystka, wraz z towarzyszącymi jej muzykami, odwiedzi Austrię, Słowenię, Chorwację i Czechy. Tym razem na celowniku Polaków znalazły się kluby i instytucje kultury, co – zważywszy na to, że nazwa CoSovel nawiązuje do postaci słoweńskiego modernistycznego poety Srečko Kosovela – nie powinno szczególnie dziwić.

Co więcej, Cosovel – obok Sorry Boys – będzie reprezentowała nasz kraj na największym europejskim festiwalu nowej muzyki, czyli The Great Escape Festival w Brighton.

Skład koncertowy grupy to – oprócz CoSovel, będącej autorką projektu – basista i gitarzysta Aleks Polak, perkusistka Wiktoria Jakubowska, VJ Dariusz Skarżyński oraz inżynier dźwięku Krzysztof Kiedo.

1.02 – Maribor – Dvorana Gustaf Pekarna
3.02 – Zagrzeb – KSET
4.02 – Ljubljana – MENT Ljubljana
6.02 – Sežana – MC Podlaga
8.02 – Klagenfurt – Radio Agora
11.02 – Brno – Kabinet MÚZ
12.02 – Praha – TBA
19-21.05 – Brighton – The Great Escape Festival