Rock for People 2016 [FESTIWAL]

Rock for People 2016

Rock for People 2016

Rock for People już po raz 22. przyciągnie do czeskiego Hradec Králové miłośników ciężkiego grania i rock’n’rollowej atmosfery na trzydniowy muzyczny maraton. Od 3 do 5 lipca teren dawnego lotniska (zaledwie 50 km od granicy polsko-czeskiej) zamieni się w tętniący życiem i gitarowymi brzmieniami Festivalpark z profesjonalnymi scenami, licznymi strefami rozrywki i gastronomii i wielkim polem namiotowym.

Na festiwalu Rock for People można się spodziewać solidnej dawki muzyki na żywo zarówno w wykonaniu światowych legend, jak i utalentowanych debiutantów. Jednak scena w Hradec Králové co roku gości nie tylko reprezentantów rocka, punku, alternatywy czy cięższych gatunków, ale także uznane szyldy z zupełnie innej półki – elektroniki, bluesa, reggae czy hip-hopu. Dzięki temu każdy znajdzie w line-upie coś dla siebie.

Tegoroczny program festiwalu otwiera kultowa formacja The Offspring, która od wielu lat utrzymuje się w światowej czołówce pop-punku, będąc jednocześnie niekwestionowanym prekursorem tego typu grania na świecie. Najwyższej jakości muzyczne doznania zapewnią post-punkowa kapela Enter Shikari, przedstawiciele brytyjskiej alternatywy z The 1975 oraz metal-core’owy skład Bullet for My Valentine.

Scenę opanują także heavy-metalowa grupa Five Finger Death Punch, rockowy kwartet Skillet, zaangażowani politycznie punk-rockowi muzycy z Anti Flag czy szwedzki garażowy zespół Royal Republic. Skład uzupełniają również Our Last Night, Turbowolf, Arcane Roots, Saul Williams, John Coffey, Astronautalis, Ho99o9 czy Raveneye. Lista wykonawców wydłuża się z tygodnia na tydzień, by finalnie zapełnić kilka festiwalowych scen od samego startu imprezy, aż po ostatnią koncertową noc.

Trzydniowe karnety, bilety campingowe i parkingowe dostępne są w polskiej przedsprzedaży w internetowym sklepie joyStore.

Wydarzenie na Facebooku:
Rock for People 2016 / Czechy / Hradec Králové / 3-5 lipca 2016