Nowy album Róisín Murphy ukaże się w lipcu [MUSIC]

Róisín Murphy

Róisín Murphy niemalże rok temu powróciła po ośmioletniej przerwie z albumem pt. „Hairless Toys”, a w lipcu (dokładnie 8.07) ukaże się następca tego longplay’a – „Take Her Up to Monto”. Materiał został zarejestrowany podczas sesji nagraniowych do poprzedniej płyty, a za produkcję odpowiedzialny jest również Eddie Stevens.

„Take Her Up to Monto” będzie jeszcze bardziej eksperymentalnym dziełem niż jego poprzednik, czyli krążek zatytułowany „Hairless Toys”, co potwierdza udostępniony przez Irlandkę pierwszy utwór – „Mastermind”.

Tak, jak w przypadku „Hairless Toys”, Róisín sama wyreżyseruje teledyski ilustrujące kolejne single. Sądząc po zapowiedziach, tego do „Mastermind” można spodziewać się wkrótce.

Ci, którzy obserwują profil artystki na Instagramie, mogą przypuszczać, że oprawa wizualna albumu będzie inspirowana architekturą, nowoczesnością – w przeciwieństwie do estetyki „Hairless Toys”, której źródłem były lata 70. i 80.

Tytuł „Take Her Up to Monto” pochodzi od nazwy irlandzkiej piosenki folkowej spopularyzowanej przez zespół The Dubliners, a nazwą Monto określano również dzielnicę czerwonych latarni w Dublinie.

Róisín Murphy "Take Her Up to Monto"

Róisín Murphy „Take Her Up to Monto”

1. „Mastermind”
2. „Pretty Gardens”
3. „Thoughts Wasted”
4. „Lip Service”
5. „Ten Miles High”
6. „Whatever”
7. „Romantic Comedy”
8. „Nervous Sleep”
9. „Sitting and Counting”

[KO/TDGM]