Video Games Live w Katowicach [KONCERT]

Video Games Live

Video Games Live

W ciągu ostatniego tygodnia wyszperałam w sieci informacje na temat kilku wydarzeń muzycznych ściśle związanych z grami video, których jestem wieloletnią już fanką, zwłaszcza jeśli mówić o RPG-ach. Na początek chcę zwrócić Waszą uwagę na dwa koncerty Video Games Live, najsłynniejszej trasy koncertowej muzyki z gier video. Odbędą się one 15 i 16 listopada w Katowicach, w NOSPR.

Video Games Live stworzył w 2005 roku Tommy Tallarico, który jest laureatem licznych nagród, jak również osiągnął kilka rekordów Guinnessa, m.in. za największą widownię na koncercie symfonicznym oraz najwięcej występów na trasie koncertowej muzyki symfonicznej. Trudno się jednak dziwić tym faktom, skoro koncerty VGL to nie tylko sama muzyka. To wręcz widowisko – z synchronicznymi projekcjami video i pokazem świateł.

W tym roku Video Games Live powróci do NOSPR po raz drugi i ze zdwojoną siłą, bowiem nie tylko odbędą się dwa koncerty (15 i 16 listopada), ale zostaną one uświetnione premierą muzyki z Wiedźmina, która dopiero po prawykonaniu właśnie w Katowicach na stałe zagości w repertuarze VGL. Co więcej, koncertom towarzyszyć będzie strefa gier (w foyer NOSPR), w ramach której będzie można zapoznać się zarówno z najnowszymi, jak i klasycznymi grami video. Planowane są także konkursy z nagrodami i inne atrakcje.

I jak tu nie kupić biletu?

Wydarzenia na Facebooku:
Video Games Live / Katowice / NOSPR / 15 listopada 2016
Video Games Live / Katowice / NOSPR / 16 listopada 2016

Bilety:
Video Games Live / 15 listopada 2016
Video Games Live / 16 listopada 2016

[KJ/TDGM]