Distorted Festival 2016 [FESTIWAL]

Distorted Festival / plakat: Łukasz Rychlicki

Distorted Festival / plakat: Łukasz Rychlicki

Czas na kolejną odsłonę cyklu warszawskich koncertów organizowany przez agencję Distorted Animals, czyli Distorted Festival, którego pierwsza edycja – współorganizowana przez Plac Defilad – odbyła się w 2014 roku, w Café Kulturalnej i barzeStudio. W tym roku natomiast w ramach Distorted Festivalu odbędą się trzy koncerty: Molly Nilsson, Tortoise oraz Islam Chipsy.

Podczas występu Molly Nilsson usłyszycie delikatne, podszyte chłodem, a jednocześnie emocjonalne i brutalnie szczere piosenki. Artystka sama zajmuje się produkcją i tłoczeniem swoich płyt, klipami, a także trasami koncertowymi. Sama też wybiera miejsca, w których zagra, zatem warto pojawić się 15 październikaHydrozagadce. Molly Nilsson supportować będzie Better Person.

Kolejnym koncertem w ramach DF będzie występ zespołu uznawanego za legendę sceny muzycznej, która po siedmiu latach milczenia powróciła z nowym albumem. Tym samym 3 listopada w klubie Niebo zagra amerykańska grupa Tortoise, łącząca w swojej twórczości eksperymentalną muzykę rockową, dub, jazz i elektronikę.

Ostatnim wydarzeniem związanym z tegoroczną edycją DF będzie koncert keyboardzisty Islam Chipsy i jego grupy EEK, który odbędzie się 23 listopada w Café Kulturalnej. O występach tego egipskiego tria od jakiegoś czasu krążą podobno legendy, a ich muzyka to wypadkowa unikalnej techniki gry lidera bazującej na muzyce chaabi oraz mocy dwóch towarzyszących mu perkusistów. I nie wiemy, jak Wam, ale nam nie potrzeba wiedzieć więcej, by mieć pewność, że tego eventu po prostu nie można przegapić.

Wydarzenia na Facebooku:
Molly Nilsson / Warszawa / Hydrozagadka / 15 października 2016
Tortoise / Warszawa / Niebo / 3 listopada 2016
Islam Chipsy & EEK / Warszawa / Café Kulturalna / 23 listopada 2016