Pictorial Candi i Magic Island wystąpią w Warszawie [KONCERT]

Pictorial Candi

Pictorial Candi

W czwartek, 2 marca, w warszawskim Pogłosie wystąpią dwie niezwykłe artystki – Pictorial Candi i Magic Island. Łączy je dosyć sporo. Zarówno jedna, jak i druga są związane z berlińską wytwórnią Mansions and Millions. Obie tworzą muzykę z szeroko rozumianego spektrum popu. I choć występowały już również razem, w Warszawie będzie to pierwsza okazja, aby zobaczyć je wspólnie na jednej scenie.

Pictorial Candi to pseudonim Candelarii Saenz Valiente, ekscentrycznej i nietuzinkowej piosenkarki oraz kompozytorki argentyńskiego pochodzenia, która od lat mieszka i tworzy w Warszawie. Znana jest polskiej publiczności m.in. z występów na OFF Festivalu czy jako support R. Steviego Moore’a, do którego bywa porównywana. Podobieństw można się też doszukiwać do takich artystów jak Blood Orange, Klaus Nomi, Connan Mockasin, David Bowie czy Elvis. Pictorial Candi wydała do tej pory trzy albumy, będące zapisem nieskrępowanej wolności twórczej i prezentujące szerokie spektrum gatunkowe. Ostatni z nich, zeszłoroczny „fOREVER TILL YOU DIE”, ukazał się nakładem wytwórni Mansions and Millions i Lado ABC.

Emma Czerny pochodzi z Toronto, lecz od kilku lat mieszka w Berlinie, gdzie tworzy elektroniczną muzykę pop pod pseudonimem Magic Island. Mówi się, że pierwsze piosenki zaczęła pisać, gdy znalazła na ulicach Neukölln stary keyboard Casio. Mając już dwie EP-ki na koncie, w tym roku artystka zdecydowała się na wydanie debiutanckiego albumu długogrającego, dojrzalszego i nieco mroczniejszego od jej wcześniejszego materiału. Koncert w Warszawie jest częścią trasy promującej jej najnowsze wydawnictwo – „Like Water”.

Wydarzenie na Facebooku:
Pictorial Candi i Magic Island / Warszawa / Pogłos / 2 marca 2017

[Kamil Osękowski/TDGM]