Kolorowe Winyle – kultowe albumy w kolorowych, limitowanych wydaniach

24 tytuły, które ucieszą nie tylko uszy melomanów, ale i oczy estetów. Limitowana seria Kolorowe Winyle, dostępna wyłącznie w Empiku, to doskonały pomysł na oryginalny prezent, który zaskoczy nawet najbardziej wybrednego fana winylowych płyt.

W ramach kolekcji Kolorowe Winyle udostępnione zostały limitowane wydania takich kultowych krążków jak „Blue Train” Johna Coltrane’a, „Tubular Bells” Mike’a Oldfielda, „Zooropa” U2, „Rising” Rainbow, „Back to Black” Amy Winehouse, „Who’s Next” The Who i wiele innych. Nie zabrakło propozycji dla wielbicieli alternatywnego rocka – „Hot Fuss” The Killers, „Urban Hymns” The Verve czy „Blue Album” Weezera. W kolekcji znalazły się również soundtracki – „Strażnicy Galaktyki”, „Bracie, gdzie jesteś?” oraz koncertowy album B. B. Kinga „Live at The Regal”. Bardzo zróżnicowane tytuły w kolekcji łączy jedno – każda z tych płyt powinna znaleźć się w kolekcji prawdziwego wielbiciela muzyki odtwarzanej z płyt winylowych.

Kolory płyt są dodatkową atrakcją, ponieważ barwy krążków nie zawsze odpowiadają bezpośrednio okładce albumu. Informacja o tym, jaki kolor płyty zawiera dane wydawnictwo, znajduje się bezpośrednio na opakowaniu winyla.

Płyta winylowa to nośnik, który wymyka się prawom ekonomii czy logiki. Wszystko przez to, że ludzie, jakkolwiek nie zmieniałby się świat dookoła nich, pozostają romantykami, którzy cenią styl oraz unikatowość. Kolorowe Winyle to idealna odpowiedź na to zapotrzebowanie. Coraz więcej nowych i młodych artystów wydaje swoje albumy nie tylko w formacie CD i cyfrowym, ale także na płycie winylowej. Jest to rozumiane jako swojego rodzaju nobilitacja.

Poznajcie ekskluzywną, kolekcjonerską edycję Kolorowych Winyli, które zachwycą nie tylko dźwiękiem, ale i designem:

Amy Winehouse „Back to Black”
Mike Oldfield „Tubular Bells”
U2 „The Joshua Tree”
U2 „Zooropa”
John Coltrane „Blue Train”
Aerosmith „Get a Grip”
Eric Clapton „Slowhand”
Genesis „Duke”
The Who „Who’s Next”
Verve „Urban Hymns”
B. B. King „Live at The Regal”
Def Leppard „Pyromania”
INXS „Kick”
Lynyrd Skynyrd „Second Helping”
Rainbow „Rising”
Thirty Seconds to Mars „A Beautiful Lie”
Blondie „Parallel Lines”
Creedence Clearwater Revival „Cosmo’s Factory”
The Killers „Hot Fuss”
Various Artists „Guardians of the Galaxy Vol. 1 DLX”
Blink-182 „Take Off Your Pants and Jacket”
John Martyn „Solid Air”
Various Artists „O Brother, Where Art Thou?”
Weezer „Blue Album”

Płyty będą dostępne wyłącznie w salonach Empik do 24 grudnia 2018 roku lub do wyczerpania zapasów. Każdy z albumów ukazał się w limitowanym nakładzie.

[informacja prasowa/Universal Music Polska]